Nové nákupné centrum

Pharos Park 05.03.2015

Komplex Pharos Business Park vyrastá medzi bratislavským letiskom a nákupným centrom Avion na ploche takmer 50 hektárov. Nemecký predajca pre domácich majstrov Bauhaus by mal prvých návštevníkov privítať ešte pred letom. Ide o prvú prevádzku na Slovensku, nováčikov ale bude viac.

Cieľom projektu je vytvoriť zóny so samostatne stojacimi obchodnými prevádzkami. Presná rozloha projektu je 46 hektárov, viac ako 24 hektárov má tvoriť predajná plocha s približne 2250 parkovacími miestami.

Ide o celkom nový typ nákupného centra v Bratislave. Hlavným rozdielom je spomínaný fakt, že nákupná zóna sa bude skladať zo samostatne stojacich obchodných prevádzok.

 

Ešte pred letom má otvoriť prvý z obchodov, nemecký Bauhaus. Ten doplní dva v Bratislave už dlhodobo usadené obchody rovnakého druhu – Baumax a Hornbach. Ide vôbec o prvú predajňu Bauhaus na Slovensku. Podľa našich informácií už prebieha školenie zamestnancov a čochvíľa sa má Bauhaus napl'ňať tovarom.

K nemu pribudne aj ďalšia predajňa prvá na Slovensku – Francúzska spoločnosť Decathlon. Ide o bochod so športovými potrebami a odevmi s plánovanou rozlohou 4-tisíc metrov štvorcových.

K nim sa pridá napríklad aj Sconto nábytok, ktorý už, ako informujuú oficiálne stránky, začal s výstavbou svojej prevádzky. Pôvodne mal byť súčasťou komplexu aj slovenský nábytkový dom Albero. Ten ale plánuje menšiu prevádzku.

Bauhaus tak bude predstavovať priamu konkurenciu neďalekému Hornbachu a Sconto priamu konkurenciu pre Ikea a Kika.

Pomer obchodných plôch jeden z najväčších v Európe

Celkovo pribudne na prenajímateľnej ploche 18 obchodov. Realizátori projektu na oficiálnej stránke nehovoria len o obchodoch, ale aj o kaviarňach a reštauráciách. Súčasťou Pharos Parku majú byť tiež verejné plochy a živé pasáže s možnosťou relaxu a oddychu pre celú rodinu.

 

Nové pracovné príležitosti

Komplex Pharos Business Park budú tvoriť tri veľké zóny. Celý projekt zastrešuje firma Development 4. Pharos má priniesť až 2-tisíc nových pracovných miest.

Podľa oficiálnych stránok ambíciou nového komplexu je funkčne doplniť a ešte viac posilniť silnú obchodnú zónu v najnavštevo­vanejšej lokalite Avion Shopping Center. Výhodná je jeho poloha s dostupnosťou diaľnice D1. Úspech si ale Pharos sľubuje aj od polohy pri letisku. Veľkým lákadlom by mali byť tiež celkom nové obchody, ktoré sa doteraz na Slovensku nepredstavili.